Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104
14.09.2021 / 11:19
Як приєднатись до газових мереж
В 2015 року в Україні введено Кодекс газорозподільних систем, що регламентує нову модель взаємовідносин між газорозподільними підприємствами та замовниками при виконанні приєднання об’єктів замовників до газових мереж
Прокладання газопроводу Прокладання газопроводу ФОТО: АТ "Харківгаз"

Приєднатися до газових мереж можна за однією зі схем:

 •  стандартне приєднання
 • нестандартне приєднання

Послуга «Стандартне приєднання» повністю регламентується і контролюється Національною комісією що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У разі необхідності, Ви можете отримати консультацію або задати питання безпосередньо на цьому сайті з Особистого кабінету. Для цього Вам потрібно зареєструватися або увійти до кабінету, якщо Ви зареєстровані.

Як отримати послугу Стандартного приєднання

Схема стандартного приєднання до газових мереж Схема стандартного приєднання до газових мереж ПАТ "Харківгаз"

Послугою «Стандартне приєднання» може скористатися споживач, якщо витрата газу на його об'єкті газоспоживання не перевищує 16 куб. м газу на годину і відстань від точки забезпечення* потужності до точки приєднання** не перевищує 10 м у міській та 25 м у сільській місцевостях.

Для отримання послуги зі «Стандартного приєднання» замовнику необхідно:

 • звернутися до 104.ua Клієнтський простір;
 • написати відповідну заяву;
 • заповнити опитувальний лист;
 • надати документи (копії), що підтверджують право власності чи право користування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання;
 • надати паспорт та ІПН;
 • надати документ щодо кількості зареестрованих осіб.

Якщо об’єкт газоспоживання підпадає під умови для надання послуги зі «Стандартного приєднання», газорозподільне підприємство протягом 10 днів підписує з замовником «Договір на приєднання до газових мереж».

Вартість послуги встановлюється НКРЕКП для конкретної області чи міста. Вартість послуги для Харківської області  Ви можете знайти у розділі «Вартість наших послуг».

Законодавчо встановлено, що газорозподільне підприємство має здійснити весь комплекс робіт по приєднанню до газових мереж за схемою «Стандартне приєднання» протягом трьох місяців. Ставки плати за стандартне приєднання можно подивитись тут.

Для пуску газу на об’єкт після надання послуги «Стандартного приєднання», замовнику необхідно:

 • провести комплекс робіт по газифікації власної території та приміщень, як це зробити можна дізнатись в розділі Як прокласти мережі внутрішнього газопостачання.
 • отримати акт розмежування балансової належності газопроводів (написати відповідну заяву до 104.ua Клієнтського простору);
 • укласти договір на постачання природного газу з постачальником.

Після проведення всіх робіт і укладання відповідного договору, АТ «Харківгаз» здійснює пуск газу на об’єкт.

Як отримати послугу Нестандартне приєднання

Підключення до газових мереж